Zatrudnianie pełnoletniego dziecka

Czy podatnik (rodzic) może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki na zatrudnienie swojego pełnoletniego dziecka na umowę zlecenia?

 

Tak, gdyż pełnoletniego dziecka nie obejmuje wyłączenie z kosztów przewidziane w art. 23 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wedle tego przepisu kosztem uzyskania przychodu nie jest wartość własnej pracy podatnika, jego małżonka i małoletnich dzieci, a w przypadku prowadzenia działalności w formie spółki cywilnej lub osobowej spółki handlowej - także małżonków i małoletnich dzieci wspólników.

 

Copyright © 2010 Forum Doradców Podatkowych   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
designed by wyzga.com

Polecamy: Biuro rachunkowe Kraków   •   Księgowość online   •   Doradztwo podatkowe Kraków